Pomimo tego, że ceny zdjęć Royalty Free są bardzo niskie, istnieje jeszcze możliwość pobierania fotografii z agencji microstock za darmo. Prawie wszystkie banki zdjęć oferują taką możliwość. Zdjęcia takie można pobrać bez żadnych opłat i wykorzystywać na zasadzie licencji Royalty Free. Jedynym wymogiem jest konieczność rejestracji w danej agencji. Zdjęcie stewardesy, które jest dołączone do tego artykułu zostało pobrane za darmo z agencji 123RF. Poniżej omówię ofertę poszczególnych banków zdjęć:

Shutterstock – z agencji tej możemy pobrać jedno darmowe zdjęcie tygodniowo, które znajduje się w aktualnej promocji „Free Photo Of The Week”. Zwykle są tam bardzo dobre zdjęcia, znanych fotografów. Również co tydzień oferowana jest jedna grafika wektorowa kompletnie za darmo.

iStockPhoto – podobnie jak Shutterstock, agencja ta oferuje jedno darmowe zdjęcie tygodniowo, które znajdziemy na stronie jako „Free Image Of The Week”. Oprócz fotografii, które znajduje się w promocji na dany tydzień, możemy również pobrać za darmo zdjęcia z ostatnich 3 tygodni.

Dreamstime – w agencji tej znajduje się spora baza zdjęć Royalty Free, które w każdej chwili możemy pobrać bez żadnych opłat. Ze strony głównej należy przejść do kategorii „Free Images”. Zwykle trafiają tam zdjęcia, które nie „przeszły” przez inspekcję recenzentów i nie trafiły do głównego katalogu. Zdjęcia te nie są najwyższych lotów jednak i tam można znaleźć perełki.

Fotolia – codziennie kilkanaście zdjęć oferowanych jest bez żadnych opłat. Podobnie jak na Deamstime, nie znajdziemy tu fotografii topowych fotografów.

123 Royalty Free -najprawdopodobniej najlepsza oferta darmowych zdjęć Royalty Free. Każdy z fotografów może oferować swoje fotografie w sekcji darmowych zdjęć w celu promocji własnego portfolio. Zdjęcia te znajdują się w darmowej ofercie przez 30 dni. Jedynym mankamentem jest to, że fotografie te można pobrać bez żadnych opłat jedynie w najniższej rozdzielczości. Nie zmienia to faktu, że 123RF oferuje najlepsze zdjęcia kompletnie za darmo.

Crestock – agencja ta codziennie oferuje jedno ze swoich zdjęć kompletnie za darmo. Zdjęcia oferowane w tej promocji są naprawdę bardzo dobre i można je pobrać w wysokiej rozdzielczości! Polecam.