Zaznacz stronę

Darmowe zdjęcia Royalty Free

3 marca 2008

Pomimo tego, że ceny zdjęć Royalty Free są bardzo niskie, istnieje jeszcze możliwość pobierania fotografii z agencji microstock za darmo. Prawie wszystkie banki zdjęć oferują taką możliwość. Zdjęcia takie można pobrać bez żadnych opłat i wykorzystywać na zasadzie licencji Royalty Free. Jedynym wymogiem jest konieczność rejestracji w danej agencji. Zdjęcie stewardesy, które jest dołączone do tego artykułu zostało pobrane za darmo z agencji 123RF. Poniżej omówię ofertę poszczególnych banków zdjęć:

Shutterstock – z agencji tej możemy pobrać jedno darmowe zdjęcie tygodniowo, które znajduje się w aktualnej promocji „Free Photo Of The Week”. Zwykle są tam bardzo dobre zdjęcia, znanych fotografów. Również co tydzień oferowana jest jedna grafika wektorowa kompletnie za darmo.

iStockPhoto – podobnie jak Shutterstock, agencja ta oferuje jedno darmowe zdjęcie tygodniowo, które znajdziemy na stronie jako „Free Image Of The Week”. Oprócz fotografii, które znajduje się w promocji na dany tydzień, możemy również pobrać za darmo zdjęcia z ostatnich 3 tygodni.

Dreamstime – w agencji tej znajduje się spora baza zdjęć Royalty Free, które w każdej chwili możemy pobrać bez żadnych opłat. Ze strony głównej należy przejść do kategorii „Free Images”. Zwykle trafiają tam zdjęcia, które nie „przeszły” przez inspekcję recenzentów i nie trafiły do głównego katalogu. Zdjęcia te nie są najwyższych lotów jednak i tam można znaleźć perełki.

Fotolia – codziennie kilkanaście zdjęć oferowanych jest bez żadnych opłat. Podobnie jak na Deamstime, nie znajdziemy tu fotografii topowych fotografów.

123 Royalty Free -najprawdopodobniej najlepsza oferta darmowych zdjęć Royalty Free. Każdy z fotografów może oferować swoje fotografie w sekcji darmowych zdjęć w celu promocji własnego portfolio. Zdjęcia te znajdują się w darmowej ofercie przez 30 dni. Jedynym mankamentem jest to, że fotografie te można pobrać bez żadnych opłat jedynie w najniższej rozdzielczości. Nie zmienia to faktu, że 123RF oferuje najlepsze zdjęcia kompletnie za darmo.

Crestock – agencja ta codziennie oferuje jedno ze swoich zdjęć kompletnie za darmo. Zdjęcia oferowane w tej promocji są naprawdę bardzo dobre i można je pobrać w wysokiej rozdzielczości! Polecam.

Powiązane wpisy…

Mikołajkowa obniżka w Shutterstock

Mikołajkowa obniżka w Shutterstock

Shutterstock po raz kolejny w tym roku obniża ceny. Do 6 grudnia można robić zakupy po obniżonych o 25% cenach. Mamy z...

5 komentarzy

 1. Romuald Drohomirecki prezes Zarządu Głównego WMSPDW .

  Prośba Do otwarcia strony strony internetowej Warmińsko- Mazurskiego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny potrzebne jest zdjęcie skrzywdzonego dziecka w wieku 5-6 lat na tle ruin domu
  lub coś co może zobrazować dziecięcą, wojenną tragedię.
  za udostępnienie takiego obrazu będziemy wdzięczni.
  Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny
  Zarząd Główny w Olsztynie prezes Romuald Drohomirecki.

  Odpowiedz
 2. łemblej

  ja jeszcze ostatnio korzystam z fotoglobe.eu

  Odpowiedz
 3. intervojager

  Co do fotolii-zdjęcia darmowe z tego serwisu nie mogą być użyte do celów komercjalnych.

  Odpowiedz
 4. Sebastian

  123 Royalty Free warte polecenia jeśli chodzi o kolekcję darmową, naprawdę można wybrać coś ciekawego np. na stronę www.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *