Zaznacz stronę

Yuri Arcurs – jeden z najlepszych fotografów agencji microstock

12 listopada 2007

Yuri ArcursWiększość ludzi traktuje agencje microstock jako dodatkowe źródło dochodów. Zarobienie trochę $$$ ze swojego hobby, z pewnością kusi niejednego fotografa amatora. Jednak dla wielu, ten sposób zarabiania pieniędzy jest głównym źródłem dochodu. Najlepsi z nich starają się wykonywać zdjęcia najwyższej jakości, ciągle udoskonalają swoje umiejętności a niejednokrotnie zatrudniają sporą liczbę asystentów.

Jednym z najlepiej znanych, a zarazem najlepiej zarabiających fotografów stockowych jest Yuri Arcurs. Ten 28-letni Duńczyk można powiedzieć, że prowadzi swoją własną firmę microstockową. Oprócz siebie zatrudnia w niej dwunastu asystentów! Razem „produkują” i wysyłają 400 zdjęć miesięcznie do siedmiu największych agencji microstock. Średnio każde zdjęcie jest sprzedawane 100-120 razy w ciągu pierwszego roku, co dodając do jego ogromnego portfolio generuje około 40000 sprzedanych zdjęć miesięcznie. Yuri Arcurs dodaje, że:

„Zanim zaczniesz liczyć przychody jakie generuje tak duża liczba sprzedanych zdjęć, miej na uwadze spore koszty prowadzenia tej działalności. Dwunastu asystentów zatrudnionych na „pół zmiany” generuje spore koszty. Należy zwrócić uwagę na to, że w krajach skandynawskich nikt nie chce pracować za mniej niż 20$-30$ na godzinę. Każdego miesiąca wydaję około 11000$ na same wynagrodzenia dla moich pomocników.”

Yuri oprócz tego, że jest studentem psychologii na Aarhus University, jest jednym z najlepiej zarabiających fotografów stockowych. Zarówno w agencji Shuttestock jak i Crestock jest zdecydowanym liderem pod względem liczby sprzedanych zdjęć. Jeżeli ktokolwiek wie, co czyni zdjęcie wysoce atrakcyjnym dla kupujących, z pewnością jest to Yuri. Fotografuje różne tematy lecz najbardziej lubi robić zdjęcia ludziom:

„Staram się udzielić moim modelom dokładnych instrukcji oraz wprowadzić ich w odpowiedni nastrój. Jeżeli moje zdjęcia wyglądały by na zainscenizowane i sztuczne byłbym po prostu kolejnym fotografem stockowym. Staram się aby moje zdjęcia wyglądały na zupełnie naturalne, prawie jak zdjęcia reportażowe, jednak ze znacznie lepszą kontrolą jakości i oświetlenia.”

Jakość zdjęć jest jednym z najważniejszych czynników determinującym sukces Yuri Arcurs’a. Produkcja zdjęcia zajmuje kilka godzin, a następnie każde zdjęcie przechodzi przez ręce kilku grafików. Wszystkie zdjęcia są oczyszczane z wszelkich zabrudzeń, niedoskonałości ludzkiej skóry i innych zbędnych elementów jednak proces ten jest niezwykle ważny. Kosztuje on sporo pieniędzy oraz wymaga samodyscypliny, jednak dzięki temu zdjęcia są bardzo łatwo akceptowane w agencjach microstock.

Dbanie o szczegóły jest kluczem do sukcesu. Procent odrzuconych zdjęć wynosi poniżej 1%, jednak zdecydowanie najważniejszą częścią sukcesu są powracający klienci. Yuri twierdzi, że połowa jego sprzedawanych zdjęć, jest nabywane przez osoby, które już wcześniej kupiły od niego zdjęcie i nie zawiodły się. „Oni po prostu chcą zdjęć wykonanych przez Yuri Arcurs’a” – mówi Yuri.

Ciekawostki:

Yuri sprzedaje ponad 1000 zdjęć dziennie na ShutterStock

Portfolio Yuri Arcurs’a na IStockPhoto

Oficjalny strona www

Strona Yuri w MySpace

źródło: http://blogs.photopreneur.com, microstockdiaries.com

Powiązane wpisy…

Mikołajkowa obniżka w Shutterstock

Mikołajkowa obniżka w Shutterstock

Shutterstock po raz kolejny w tym roku obniża ceny. Do 6 grudnia można robić zakupy po obniżonych o 25% cenach. Mamy z...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *