Zaznacz stronę

Pond5 przejmuje Pixmac i staje się firmą prawdziwie międzynarodową

5 marca 2013

Royalty-Free Stock Video at Pond5

Pond5 przejmuje Pixmac! Integracja ta przyniesie ponad 150,000 nowych użytkowników, miliony zdjęć i grafik oraz 17 wersji językowych portalu Pond5.

Pond5 Inc. i Pixmac s.r.o. ogłosiły dziś, że osiągnęły końcowe porozumienie, na mocy którego Pond5 przejmie zasoby spółki Pixmac, innowacyjnej agencji stockowej z siedzibą w Republice Czeskiej. Miliony fotografii stockowych i ilustracji sprzedawane dotąd poprzez domeny Pixmac w 17 wersjach językowych i w lokalnych walutach wielu krajów umożliwią przyspieszenie strategii serwisu Pond5, zgodnie z którą twórcy multimediów zyskają możliwość kontaktu z innymi autorami i sprzedaży swoich utworów po najwyższych cenach na rynku, a klienci nabywania plików z zasobów najobszerniejszej kolekcji multimediów na świecie.

Dzięki połączeniu z serwisem Pixmac, olbrzymia stockowa kolekcja Pond5 zawierająca materiały filmowe, ścieżki dźwiękowe, obrazy, pliki graficzne, modele 3D oraz szablony video stanie się dostępna na całym świecie poprzez 20 lokalnych domen agencji Pixmac i jej platformę wspierającą 17 języków i zakupy w wielu walutach. Liczba odwiedzin w sieci połączonych serwisów co najmniej podwoi się. Zespół recenzentów i lokalnych menedżerów Pixmac dołączy do zespołu Pond5, tym samym zwiększając jego zasięg międzynarodowy i wnosząc doświadczenie na kluczowych rynkach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej.

“Zespół Pixmac zbudował coś naprawdę imponującego, a my cieszymy się bardzo z możliwości współpracy i dalszego budowania najbardziej dynamicznego serwisu do sprzedaży multimediów na świecie” – mówi Tom Bennett, współzałożyciel i Dyrektor Naczelny Pond5. “Ich umiejętności, oprogramowanie i powiązana z nimi społeczność twórców w doskonały sposób uzupełni ofertę serwisu Pond5, a sam fakt połączenia tych dwóch firm stanowi wielką wygraną zarówno dla naszych artystów, jak i naszych klientów.

“Jesteśmy naprawdę dumni z tego, co dotąd osiągnęliśmy, a nowe możliwości otwierające się przed nami w związku z fuzją z Pond5 są niezwykle ekscytujące” – mówi Vita Valka, współzałożyciel i Dyrektor Naczelny Pixmac. “Pond5 podniósł poprzeczkę całemu rynkowi stockowemu pozwalając artystom na ustalanie własnych cen sprzedaży i wypłacając im najwyższe prowizje. To najbardziej przyjazny twórcom portal na świecie i to ich model działania wygra na dłuższą metę. Z radością dołączamy do ich szeregów. ”

Przewidujemy, że ponad 6,000 fotografów i grafików współpracujących z Pixmac dołączy do Pond5 i udostępni miliony plików do sprzedaży również poprzez ten serwis. Fotografowie Pixmac otrzymają pokaźną podwyżkę, by stanąć na równi z kontrybutorami Pond5 – teraz wszyscy będą zarabiać 50% prowizji na każdej sprzedaży.

Odwiedź POND 5 – www.pond5.com

Powiązane wpisy…

Mikołajkowa obniżka w Shutterstock

Mikołajkowa obniżka w Shutterstock

Shutterstock po raz kolejny w tym roku obniża ceny. Do 6 grudnia można robić zakupy po obniżonych o 25% cenach. Mamy z...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *