Kwiecień 2008 – moje przychody z agencji microstock

Maj 1, 2008 | 6 komentarzy

Kolejny miesiąc upłynął dla mnie z dala od rynku microstock. Dodałem jedynie kilka nowych zdjęć do agencji microstock, jednak przychód wzrósł o kilkanaście procent, w stosunku do miesiąca poprzedniego.

Ogólnie w kwietniu zarobiłem $324,89, z czego największy przychód (jak każdego miesiąca) wygenerował Shutterstock. Niestety nie sprzedałem ani jednego zdjęcia z rozszerzoną licencją. Najprawdopodobniej w maju zanotuję kumulację ;)

Nigdy nie robiłem założeń na kolejny miesiąc, jednak teraz zrobię od tego wyjątek. W tym miesiącu mam zaplanowane kilka sesji stockowych, także plan mam dosyć ambitny i sądzę możliwy do zrealizowania – podwoić przychody w miesiącu maju, a w czerwcu zaatakować poziom $1000.

[TABLE=2]

Przychody z banków zdjęć
Przychody z banków zdjęć

Tagi:

Kategoria: Moje przychody

Komentarze (6)

Trackback URL | Subskrybuj komentarze w tym wpisie

 1. Marek pisze:

  Bardzo wysoki przychod/zdjecie! Czy masz gdzies linki do swoich zdjec w poszczegolnych agencjach?

 2. tomek pisze:

  Na początku gratuluję strony, bo na prawdę fajne info. sam też działam półamatorsko na stocku fotolia (wyłącznie). posiadam bazę ok 200 fotek (tematyka głównie spacerowa/bez modeli) i mogę pochwalić się o wiele niższymi przychodami ostatnie wyniki to ok 11$ miesięcznie i 8-13 DL (gratulacje dla ciebie). Mam takie pytanie czy twój cały dochód pochodzi z twoich fotek i jaki udział ma tam affliation (sam się na tym zastanawiam/czy warto??). Pytam gdyż zauważyłem że działając na kilku stockach na pewno nie masz wyłączności a przy sprzedaży 220 fotek na fotoli osiągnąc 260 zysku to całkiem nieźle. pozdrawiam i życzę tysiaka (ja też w niego wierzę)

 3. victoo pisze:

  Wyniki prezentowane na tej stronie dotyczą jedynie przychodu ze zdjęć a nie z programów referencyjnych (które generują mi kilka procent z ogólnego przychodu).
  Tomek, sądzę, że naprawdę dużo tracisz sprzedając zdjęcia wyłącznie na Fotolii. Jedyny stock, który jest dobrym miejscem do sprzedaży wyłącznościowej to iStockphoto. Ale jak sam widzisz po moich wynikach, Shutterstock jest zdecydowanie najlepszy dla początkujących fotografów.

 4. tomek pisze:

  Mam jeszcze takie pytanie ile czeka się na przelew z fotolia na konto paypala. ja czekam już 2 dni i nie wiem czy to ok czy powienieniem reagować??
  dzięki

 5. victoo pisze:

  Czeka się od jednego dnia nawet do tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Depositphotos