Zaznacz stronę

„Dobre zdjęcie stockowe, to zdjęcie niekompletne”

17 listopada 2007

Pewien „ktoś”, powiedział kiedyś, że „dobre zdjęcie stockowe, to zdjęcie niekompletne”. Przecież te słowa nie mają sensu, czyż nie? Przecież dobre zdjęcie stockowe to po prostu dobre zdjęcie. Teoretycznie tak, jednak nie zawsze.

Spójrz na poniższe zdjęcia:

Zdjęcie przedstawiające pustą scenę teatralną wygląda jakby czekało na jakieś ciekawe wydarzenie, na przedstawienie, na aktorów. Z pewnością każdy z nas potrafi sobie wyobrazić na tym zdjęciu aktorów, piosenkarzy, grupę rockową. Takie zdjęcie w rękach wprawnego grafika, oferuje ogrom kreatywnych możliwości do wykorzystania (na przykład zdjęcie z klaunem).

Pusta scena z eleganckimi kurtynami może być gablotą wystawową dla jakiegokolwiek produktu lub usługi. Użytkownik ma dużo wolnego miejsca, aby umieścić tam nie tylko produkt ale i wiadomość dla potencjalnego klienta. Kolejnym atutem tego zdjęcia jest jego prostota. Z pewnością niejeden początkujący fotograf stockowy zauważył, że najlepiej sprzedającymi zdjęciami z jego portfolio są zdjęcia proste, schludne kompozycyjnie i o ciekawych oraz wyraźnych kolorach.

Zdjęcie pustej sceny przedstawia doskonałe użycie wielu elementów do stworzenia kapitalnego zdjęcia, które z pewnością było by trudne do uchwycenia przy użyciu jedynie aparatu fotograficznego. Zdjęcie to niejako przedstawia jedną z wielu możliwości wykorzystania fotografii pustej sceny.

Porównując zdjęcie pustej sceny do dwóch zdjęć prezentowanych poniżej, z pewnością można zauważyć mniejszą ilość potencjalnych możliwości wykorzystania tych drugich. Z pewnością zdjęcia te mogą być wykorzystywane w reklamach wakacji, ośrodków wczasowych, sanatoriów leczniczych czy też salonów piękności jednak ilość możliwości jest znacznie mniejsza aniżeli w przypadku fotografii pustej sceny.

Wszystkie zdjęcia prezentowane w tym artykule są bardzo dobre, jednak największy potencjał zysku z pewnością oferuję pierwsze z nich, czyli zdjęcie pustej sceny teatralnej.

źródło: blog.dreamstime.com

Powiązane wpisy…

Mikołajkowa obniżka w Shutterstock

Mikołajkowa obniżka w Shutterstock

Shutterstock po raz kolejny w tym roku obniża ceny. Do 6 grudnia można robić zakupy po obniżonych o 25% cenach. Mamy z...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *